AKTUALNOŚCI

 Zmierz się z ciśnieniem żebyś nie musiał z udarem!

Zmierz się z ciśnieniem to akcja z okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu, która ma na celu przypomnienie polakom, jak ważne jest kontrolowanie ciśnienia tętniczego krwi. Ambasadorem tej akcji został Muniek Staszczyk - lider zespołu T.Love.

czytaj
Aktywność
Półmaraton z prehistorią w tle

Drugim przystankiem w kampanii Zapobiegam.pl był Bałtów - miejscowość w której królują polskie dinozaury i rozrywka. Wszystko w pobliżu Gór Świętokrzystkich.

czytaj
Aktywność
Płock pierwszym przystankiem Drużyny Fundacji Udaru Mózgu

Płock to pierwsze miasto jakie odwiedzimy w tym roku z kampanią Zapobiegam.pl. Nasze stoisko stanęło w strefie expo na płockim rynku.

czytaj
Jamy ustnej czyszczenie to serca i mózgu chronienie

Nasze zdrowie zaczyna się w jamie ustnej. Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o zęby i dziąsła, ale czy jesteśmy świadomi, że choroby jamy ustnej mogą wpływać na stan całego organizmu?

czytaj
Serce
Niewydolne serce nie sługa!

Niewydolność serca (NS) jest to stan, kiedy praca serca jest niewystarczająca w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Dzieje się tak najczęściej w wyniku zmniejszonego rzutu, czyli ilości krwi, którą serce „wypycha” w czasie skurczu. W konsekwencji czego do poszczególnych narządów trafia zbyt mało krwi, która jest nośnikiem tlenu niezbędnego do ich prawidłowego funkcjonowania oraz zbyt dużo krwi zalega w różnych narządach.

czytaj
Trójkąt Bermudzki – nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i choroba nerek.

Nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i przewlekła choroba nerek to choroby, które diagnozowane są często w społeczeństwie XXI wieku. Szacuje się, że w Polsce z powodu nadciśnienia tętniczego cierpi ponad 30% Polaków, z powodu cukrzycy co 11 dorosły oraz już co 4 senior powyżej 60 roku życia, z powodu przewlekłej choroby nerek około 15%.

czytaj
Odżywianie
Czy to już cukrzyca?

Na wstępie należy zaznaczyć, że cukrzyca to choroba, która „nie boli”. Jest to zarazem błogosławieństwo, jak i przekleństwo tej choroby. Objawy cukrzycy należą do tych skrytych, które łatwo przeoczyć i zbagatelizować.

czytaj
Odżywianie
Czym jest cukrzyca?

Cukrzyca to grupa chorób charakteryzująca się hiperglikemią, czyli zbyt dużym stężeniem (ilością) glukozy (cukru) we krwi, spowodowana defektem wydzielania lub działania insuliny.

czytaj
Badania
Program Profilaktyka 40 PLUS

W ramach świadczeń NFZ osoby, które skończyły 40 rok życia mogą wykonać za darmo badania profilaktyczne. Poniższy artykuł wyjaśni, jakie badania wchodzą w skład programu, a także czego możemy się z nich dowiedzieć o naszym zdrowiu.

czytaj
Aktywność
Zapobiegam na Podlasiu

Nasza drużyna biegowa gościła w pięknej scenerii Zamku w Janowie Podlaskim by wziąć udział w Triathlonie Charytatywnym.

czytaj
Serce
Nadciśnienie tętnicze dotyka już jednej trzeciej Polaków.

Jak podają najnowsze dane NFZ na nadciśnienie tętnicze cierpi prawie 10 mln dorosłych Polaków, co stanowi około 32% populacji dorosłej ludności w Polsce. Biorąc pod uwagę, że nie wszystkie osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze zostały zdiagnozowane, możemy przypuszczać, że problem ten jest jeszcze częstszy.

czytaj
Zapobiegam 2022 na start!

Ruszyła tegoroczna odsłona kampanii Zapobiegam.pl Drużyna Fundacji Udaru Mózgu powróciła na trasy biegów w całej Polsce. Pierwszy przystanek: Elbląg!

czytaj
Zapobiegam 2021

Z okazji Światowego Dnia Udaru mózgu 29. października Fundacja Udaru Mózgu (FUM) inauguruje kolejną edycję kampanii profilaktycznej zapobiegam.pl. W ramach akcji organizatorzy pragną uświadomić Polakom, że na zdrowie każdego z nas wpływają codzienne, małe wybory – nie wielkie kroki.

czytaj
Aktywność
Spiesz się powoli - czyli SLOW JOGGING w pigułce

Dlaczego slow jogging to świetny sposób na profilaktykę? O metodzie opowiada twórca poradnika “Slow Jogging. Japońska droga do witalności” Maciej Kozakiewicz

czytaj
Internetowe Konto Pacjetna

I łatwo, i wygodnie, bezpiecznie - przekonują twórcy kampanii promującej IKP

czytaj
Aktywność
Zapobiegam.pl 2020 - Zaskoczony?

Tegoroczna edycja kampanii, to nowa dawka wiedzy i narzędzi do profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych.

czytaj
Odżywianie
V Narodowy Kongres Żywieniowy

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego zaprasza na bezpłatne wykłady i dyskusje online 17 X 2020r., tym razem pod hasłem "Dieta dla zdrowia i planety".

czytaj
Aktywność
Zapobiegam.pl na Gorce Ultra Trial 2020

Na Gorce Ultra Trial zawitaliśmy w nowej formule kampanii, dostosowanej do obecnych warunków!

czytaj
Aktywność
Zdrowie to nie tylko toast, by pamiętać o nim od święta!

To jedno z nowych haseł, którymi w roku 2019 promowaliśmy profilaktykę chorób sercowo-naczyniowych w ramach kampanii zapobiegam.pl

czytaj
Mózg
ALERT UDAROWY ALERT UDAROWY

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej STOP UDAROM, z okazji Światowego Dnia Udaru Mózgu, po raz pierwszy Polacy otrzymają „ALERT UDAROWY”

czytaj
Aktywność
II Ostrowiecki Półmaraton Leśny

Po raz drugi braliśmy udział w II Ostrowieckim Półmaratonie Leśnym. Mimo zimnego poranka na naszym stoisku zameldowało się wielu biegaczy.

czytaj
Aktywność
I Festiwal Zdrowia w Braniewie

Tym razem gościliśmy ze stoiskiem zapobiegam.pl w malowniczym Braniewie.

czytaj
Wielka Pętla Izerska

Szklarka Poręba przywitała nas w tym roku przepiękną pogodą, niezapomnianymi widokami, ale i wymagającą trasą biegową. Wiemy jedno - było warto!

czytaj
Aktywność
teodory 2019 Bieg Leśny w Teodorach

W najgorętszy weekend lata nie mogło zabraknąć nas na biegu! Mimo upału biegacze tłumnie stawili się na linii startu, ale i przy naszym stoisku.

czytaj
Aktywność
Frassati Górski Bieg Frassatiego

W Międzybrodziu Bialskim zastaliśmy piękną lecz wymagającą trasę biegową. Wspaniała atmosfera niosła jednak wszystkich jak na skrzydłach do mety i do naszego stoiska.

czytaj
Aktywność
Ostróda Półmaraton Relacja z Ostródzkiego Półmaratonu

Ostróda ugościła nas w malowniczym miejscu nad samym brzegiem jeziora. Toteż nasze stoisko odwiedziali tłumnie biegacze ale i wypoczywający w okolicy mieszkańcy.

czytaj
Aktywność
Świecie 2019 Bieg Rycerski w Świeciu

Oto jak rozpoczęliśmy sezon biegowy! Biegacze jak zawsze dopisali, za co serdecznie dziękujemy.

czytaj
Europejski Dzień Profilaktyki Udaru Mózgu 2019

#zdrowie. Na to musisz znaleźć czas, czyli nowa odsłona kampanii zapobiegam.pl - Europejski Dzień Profilaktyki Udaru Mózgu

czytaj
Aktywność
Bieganie daje szczęście Szczęśliwy dzięki bieganiu

O swojej pasji, o tym że każdy z nas może biegać oraz o pozytywnym wpływie tego sportu na zdrowie opowiada Adam Kubka – instruktor lekkiej atletyki, pasjonat biegania oraz ambasador kampanii Zapobiegam.

czytaj
Odżywianie
Picie wody Pij wodę na zdrowie!

Woda, zaraz po tlenie, jest podstawowym czynnikiem, którego dostarczanie warunkuje prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Ilu z nas może powiedzieć z ręką na sercu, że wypija odpowiednią ilość wody każdego dnia?

czytaj
Używki
Palenie papierosów Rób co chcesz, tylko nie pal

Dlaczego tak trudno zerwać nam z nałogiem, nawet jeśli mamy świadomość, że paląc trujemy siebie, swoich bliskich i puszczamy z dymem mnóstwo pieniędzy?

czytaj
Aktywność
Tak zapobiegaliśmy w roku 2018

Rok 2018 dobiega końca, a wraz z nim pierwsza odsłona kampanii zapobiegam.pl. Zobacz co udało nam się zrobić w mijającym roku.

czytaj
Aktywność
Zamknięcie sezonu biegowego - Ostrowiec Świętokrzyski

Zakończenie tegorocznej edycji kampanii Zapobiegam.pl miało miejsce w Ostrowcu Świętokrzyskim. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tej powstającej inicjatywy biegowej OstroBiec!

czytaj
Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju

Już tradycją się stało, że na początku września gościmy w Krynicy na Festiwalu Biegowym. W tym roku nie mogło być inaczej.

czytaj
Aktywność
V Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy w Dąbkach

Żar lał się z nieba, ale biegacze nie dali za wygraną - cała czerwona drużyna zapobiegam.pl dobiegła do mety!

czytaj
Aktywność
Bieg po plaży w Jarosławcu

Morska bryza, ciepło słońca - czego chcieć więcej? Tak przywitał nas Jarosławiec.

czytaj
Serce
zadbaj o serce „Zadbaj o serce” czyli kampania na temat chorób kardiologicznych

10 września rusza 10. edycja kampanii prasowo-internetowej „Zadbaj o serce”. Jej organizatorem jest wydawnictwo Medical Media Solutions, a główny patronat objęło Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

czytaj
Używki
e-papierosy powodują raka? E-papierosy uszkadzają DNA komórek ust

Czterech na pięciu palaczy (80 proc.) ma rozległe uszkodzenia DNA związane z obecnością akroleiny w ślinie. Na skutek reakcji tej substancji z materiałem genetycznym, komórki nie są w stanie się naprawiać, co może zaowocować pojawieniem się nowotworu.

czytaj
Używki
palenie Palenie zwiększa ryzyko migotania przedsionków

Średnio, każde 10 papierosów więcej dziennie oznacza 14 proc. większe ryzyko wystąpienia migotania przedsionków.

czytaj
Odżywianie
dieta DASH Dieta DASH - czy to recepta na zdrowie?

Dieta DASH, to jedna z najlepiej poznanych i przebadanych diet w historii medycyny. Dlatego od lat jest szeroko stosowana w zapobieganiu i leczeniu chorób układu krążenia w krajach anglosaskich.

czytaj
Mózg
lekarz Udar nie pyta o wiek

Coraz więcej pacjentów po udarze mózgu, to osoby między 20 a 35 rokiem życia.

czytaj
Serce
Kobieta w szpitalu Choroby serca mają płeć

"Co druga kobieta umiera na serce” – czytamy w krótkim omówieniu problemu chorób układu krążenia u kobiet zamieszczonym na stronie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

czytaj
Aktywność
Biała Podlaska - bieg zapobiegam.pl Piknik biegowy w Białej Podlaskiej

Niebo bez jednej chmury, upał daje się we znaki, ale to nic. Dzielnie biegamy - zapobiegamy!

czytaj
Serce
Nadciśnienie tętnicze - oby nie było za późno

Jak się przewiduje do 2025 roku przeszło 1,5 biliona osób na świecie będzie miało nadciśnienie. To więcej niż aktualna populacja całej Europy oraz Stanów Zjednoczonych razem wziętych.

czytaj
Aktywność
Sanprobi Maraton Szczeciński

Zapobiegaliśmy naprawdę dużą grupą! Coraz więcej biegaczy wprowadza z nami PLAN DLA ZDROWIA ;)

czytaj
Aktywność
Medalowa gorączka trwa - gościmy w Złotoryi

Złotoryjska Złota Dycha zdobyta. Członkowie naszej drużyny dziarsko sobie poradzili.

czytaj
Rozgrzewka za nami. W Białymstoku biegliśmy po zdrowie co sił w nogach!

Relacja z biegu Drużyny FUM w ramach 6. PKO Półmaratonu w Białymstoku

czytaj
DOZ Maraton Łódź DOZ Maraton Łódź

Drużyna Biegowa Fundacji Udaru Mózgu na trasie kolejnego biegu

czytaj
Rzeszów pierwszym przystankiem Drużyny Fundacji Udaru Mózgu

Drużyna Fundacji Udaru Mózgu pobiegła w 11. PKO Półmaratonie Rzeszowskim.

czytaj
kampania Kampania “Zapobiegam.pl”
organizowana jest przez Fundację
Udaru Mózgu.
Fundacja Udaru Mózgu
ul. Milionowa 14, 93-113 Łódź

infolinia: 48 605 647 600
info@fum.info.pl
www.fum.info.pl
Copryight by Fundacja Udaru Mózgu | projekt: www.wpoldodziewiatej.pl
wpoldodziewiatej