AKTUALNOŚCI

 Zdrowie to nie tylko toast, by pamiętać o nim od święta!

Z dumą zamykamy kolejną odsłonę kampanii zapobiegam.pl. Miniony rok z całą pewnością możemy uznać za owocny, ale również mobilizujący. Spotkania z lokalną społecznością miast, w których gościliśmy ze stoiskiem edukacyjnym, cieszą nas ale i uczą. Przy okazji każdego kolejnego spotkania padają niezliczone pytania, a my staramy się rozwiewać te wątpliwości. Ogromnie inspiruje nas zainteresowanie świadczące o tym, że Polacy wiedzą jak ważne jest zdrowie. Obserwujemy jednak, że wciąż w kwestii konkretnej wiedzy świadomość rodaków jest dość niska. 

 


Większość z nas ma świadomość, że zdrowa dieta i ruch, to recepta na zdrowie. Często jednak traktujemy te hasła z przymrużeniem oka, powtarzając, ale nie wprowadzając w życie – mówi  koordynator akcji Adam Siger – W tym roku jednak szczególnie ważne było dla nas, by podkreślić fakt, iż poza zdrowym trybem życia, musimy pamiętać o regularnej kontroli newralgicznych parametrów, będących głównymi czynnikami ryzyka wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Mowa oczywiście o cholesterolu, glukozie i ciśnieniu tętniczym. Dlatego też poprzez nasze kanały internetowe promowaliśmy związane z nimi  infografiki.

Kontakt z odbiorcami kampanii jest dla nas kluczowy, staramy się jednak także pozostawać na bieżąco z wydarzeniami okołozdrowotnymi w całym kraju. W tegorocznej odsłonie postanowiliśmy wziąć udział w Kongresie Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress Katowice 2019), które było największym tego rodzaju wydarzeniem mijającego roku. Mieliśmy okazję spotkać się z przedstawicielami świata medycyny, Ministerstwa Zdrowia i pomysłodawcami technologicznych nowości, które być może już niebawem wspomogą lekarzy w codziennej pracy. To wielotorowe wydarzenie uważamy za niezwykle owocne, tym bardziej cieszy, że nasze stoisko zostało zauważone i przyjęte niezwykle ciepło.

Tegoroczna edycja kampanii zapobiegam.pl dobiega końca, kończymy ją zadowoleni i pełni energii do działania w przyszłym roku.

 


kampania Kampania “Zapobiegam.pl”
organizowana jest przez Fundację
Udaru Mózgu.
Fundacja Udaru Mózgu
ul. Milionowa 14, 93-113 Łódź

infolinia: 48 605 647 600
info@fum.info.pl
www.fum.info.pl
Copryight by Fundacja Udaru Mózgu | projekt: www.wpoldodziewiatej.pl
wpoldodziewiatej